All in One Bilgisayar Onarımı

All In One Bilgisayar Onarımı Nedir?

Bilgisayar onarımı, arızalı olan laptop, masaüstü bilgisayarların onarım ve periyodik bakımlarını yapılmasıdır. Bu bakım ve onarım çalışmaları teknik açıdan profesyonel uzman kişilerin çalıştıkları servis istasyonlarında gerçekleşmektedir.

All in one Türkçe karşılığı hepsi bir arada olarak bilinen daha az yer kaplayan bilgisayarların tümüdür. All in one bilgisayar modelleri her şeyi bir arada sunmaktadır. En büyük avantajlarından biri de tasarımın kullanım kolaylığıdır. Bu cihazları kullanırken yapmanız gereken tek şey kutusundan çıkarıp fişe takmaktır. All in one bilgisayar kullanmanın avantajları;

Kasaları monitörünün içerisindedir.
Enerji tüketimleri diğer bilgisayarlara göre oldukça azdır.
Kurulum avantajı son derece basittir. Mouse, klavye ve monitörden oluşan bu sette anında ve hızlı kurulum mevcuttur.
Kutu içerisinde tüm bileşenleri vardır. Ayrı bir cihaz veya ürün almanıza gerek yoktur.
Sağlık açısından önemli bir faktör olan ısınma derecesi diğer bilgisayarlara oranla daha düşüktür.
All in one bilgisayarlarda çok fazla karmaşık kablolar yoktur.
Herhangi bir bileşeni arıza yaptığında arızasını tespit etmek çok kolaydır.
Kendine ait recovery yapısı mevcuttur. İşletim sistemini zarar gördüğünde ve çöktüğünde recovery özelliği sayesinde dosyaları korur ve geri dönüş sağlanır.
Profesyonel görünümü vardır.
All in one bilgisayarlarda dokunmatik ekranda mevcuttur. Bu bilgisayarların kasası ekran içinde olduğu için iç dizilimi laptopa benzemektedir.

All In One Bilgisayar Tamiri Hizmetimiz Neleri Kapsamaktadır?

All in one bilgisayar onarımı için yazılımsal veya donanımsal sorunlarını gidermede uzman kişilerin ilgilenmesi gerekmektedir. Bilgisayarların arızalanmasının birçok nedeni olabilir. Darbe görmesi, aşırı ısınması, sıvı teması ve kapasitesini aşacak boyutta yüklenen programlar bu nedenler arasındadır. Ekran kırıldığında, anakart arızalandığında, kısa devre sorunlarında, all in one bilgisayar onarımlarının profesyonel teknik servis elemanlarına teslim edilmesi gerekir.

Neden CSB Teknoloji’yi Tercih Etmelisiniz?

CSB Teknoloji hem kurumsal hem de bireysel olarak müşterilerine güven ve uzun vadeli etkili çözümler sunmaktadır. Bilgisayar tamiri, onarımı ve periyodik bakımı için hızlı servis olanaklarıyla hizmetinden ödün vermemektedir. Tüm markalara hizmet veren bu bilgisayar servisi tüm problemlerde size garantili sonuçlar sunmaktadır. CSB Teknoloji tercih etmenin avantajları şöyledir;

Müşteriler tarafından gelen talepler sonucunda görülen laptop tamiri ve notebook tamiri süreçlerinde en çok karşılaşılan arıza nedeni, laptop anakart arızalarıdır; çoğunlukla ısınmalardan meydana gelen bir olaydır. Bilgisayarlarınızın fazla ısınması zamanla zarar vererek anakartınızı bozmaktadır.

Teknolojik aletlerin zamanla deformasyona uğraması kaçınılmazdır ve laptop tamiri ya da notebook tamiri gerektirmektedir. Elektronik parçaların belli bir ömürleri olur ve gitgide performansları düşmeye hatta bozulmaya başlamaktadır. Laptop tamiri ve notebook tamiri gibi operasyonlarda notebook ve laptop anakart arızaları, laptoplarda en yüksek oranda görülen arıza çeşitlerindendir.

Kalıcı bir kayba sebebiyet olmaması ya da yeni bir bilgisayar arayışına girerek gereksiz masraf yapmamak adına laptop tamiri ve notebook tamiri düzenli olarak yapılmalı; daha sonrasında daha büyük sonuçlar ortaya çıkmaması için düzenli olarak laptop ve notebookların onarımları, laptop tamiri ve notebook tamiri gibi işlemlerinin alışkanlık haline getirilerek düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Laptop tamiri veya notebook tamiri gerektiren durumlarda notebookunun ya da laptopunuzun anakartında arıza olduğunu anlamanız için dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır.

  • Laptop ya da notebook bilgisayarlarınızda görüntü gelip daha sonra işletim sistemi çalışmaya başladığında donma yapıyorsa,
  • Laptop ya da notebook bilgisayarlarınız aniden kapanıp sonra kendini yeniden başlatıyorsa,
  • Laptop ya da notebook bilgisayarlarınızın açma kapatma düğmesine bastığınızda elektrik geldiğini ancak ekranda görüntü yoksa,

Notebook ya da laptop anakartı arızalı demektir. Bu durumda laptop tamiri veya notebook tamiri gerekmektedir.

Anakart arızasını içeren durumların başında, akımların kontrol edilememesine bağlı olarak fazla voltaj, çip setlerinde arızalar, adaptör soketlerinde çatlama ya da kırılma ve ekran çipinde arıza da gelmektedir. Bahsedilen durumlarda laptop ya da notebook bilgisayarınıza en kısa sürede müdahale edilmesi gerekmekte ve laptop tamiri veya notebook tamiri bir an önce yapılmalıdır. Bu gibi durumlarda anakart onarılabilir ya da komple değiştirilmesi gerekebilir.

Müşterilerin cihazları üzerinde yapılan laptop tamiri ve/veya notebook tamiri sırasında karşılaşılan bir diğer arıza çeşidi de anakarttaki çip setlerinin yanması, kırılması ya da herhangi bir fiziksel darbe alması sonucunda laptop çip tamiri yapılması gerekmektedir. Laptop çip tamiri, komple çiplerin değişmesi ya da tamir edilebilmesi durumunda onarılarak kullanılabilir hale getirilmesi ile birlikte yapılabilmektedir. Böylelikle laptop tamiri ve/veya notebook tamiri işlemleri mükemmel bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Laptop tamiri ve/veya notebook tamiri işlemlerinden geçen laptop ve/veya notebook anakartı yaklaşık olarak 3 ile 5 sene arasında arıza yaratmadan çalıştığını görebiliyoruz. Dolayısıyla, yeni bir laptop ya da notebook bilgisayar almak yerine, anakart tamiri ile bilgisayarınızı kurtarabilir ve fazla masraftan kaçınabilirsiniz.

Tüm servis işçiliklerinde 3 ay koşulsuz olarak servis garantisi veriliyor.
Değişen tüm yedek parçaların 24 ay garanti süreleri vardır.
Alınan veya değişen cihazlarda bandrol ve garanti belgesi verilmektedir.
Gaziantep içi onarım süreleri ortalama 1 iş günüdür. Farklı şehirlerden gelen ürün veya cihazların onarım süreleri kargo süresine göre farklılık göstermektedir.
Cihazı alırken imzalanan form sözleşme niteliğindedir. Formun bir tanesi müşteriye verilir. Cihazın sorunu giderildiğinde teslimat esnasında form müşteriden geri alınır.
Yapılan tüm işlemler sonrasında müşteriye gerekli rapor verilir. Müşteri cihazı sağlam teslim aldığına dair imza atmaktadır.
Bilgisayar servisine iletilen şikayetler haricinde cihaz veya ürün 12 adımlık bir kontrol işleminden geçmektedir. Herhangi farklı bir sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Eğer üründe veya cihazda harici başka bir sorun çıkarsa müşteriye gerekli bilgiler verilir. Harici sorun onarımı yapılmadan da işlemlere devam edilebilir.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

CSB Teknoloji, tüm teknik sorunlarınıza profesyonel ekipleriyle hızlı, güvenilir ve garantili çözümler sunarak hizmet veren teknik servis istasyonudur. Bireysel ve kurumsal anlamda tüm müşterilerine gerekli önemi vererek bilgisayarların tamirini ve periyodik bakımlarını uzman bilgisayar mühendisi kadrosuyla yapan bir kurumdur. 10 yılı aşkın süredir tüm markalara hizmet veren bu kurumun garantili ve etkili çözüm fırsatlarından faydalanmak istiyorsanız bu bilgisayar teknik servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com