Laptop Ekran Tamiri

Laptop Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Hayatımızı kolaylaştıran en önemli icatlardan biri olan laptopların en sık arızalanan kısmı ekranlarıdır. Laptop ekran tamiri, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tasarımı ince ve hassas olan laptop ekran tamiri sırasında yapılacak olan en ufak bir hata dahi geri dönülmez sonuçlar doğurabilir. Laptopların görüntü aktarma birimi LCD ya da LED ekranlarıdır. Bu ekranlarda, çizilme gibi basit sorunların yanı sıra ekran donması, ekranlardaki pixel hataları veya lekelenme benzeri büyük ölçekli sorunlar da yaşanabilmektedir. Bu sorunların yaşanması durumunda CSB Teknoloji ailesine başvurarak laptop ekran tamiri sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz. CSB Teknoloji uzmanları, laptop ekranlarınızın ihtiyacı olan laptop ekran tamiri çözümlerini bütçenize en uygun şekilde sizlere sunmaktadır. Laptop ekranlarınızda meydana gelen arızalarda eğer ekran değişimi yapılması gerekiyorsa; bu hizmeti de size uzman kadromuzla birlikte sunuyoruz. Laptop ekran tamiri konusunda uzman bir yardım arıyorsanız sayfamızdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan tamirat hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Notebook Ekran Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

Notebook ekran tamiri konusunda ihtiyacınız olan tüm yardımlara CSB Teknoloji ailesi sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Laptop ekran tamiri için uzmanlara ulaşma nedeniniz olan arızalar çok çeşitli olabilir:

  • Ekran çizilmesi,
  • Ekran kırılması,
  • Ekran donması,
  • İnverter arızaları,
  • Florasan arızaları,
  • Kapak kırılmaları,
  • Ölü pixsel hataları.

 

Laptop ekran tamiri gerektiren hataların her birinde, bir uzmanla çalışarak kalıcı çözümler elde edebilirsiniz. CSB Teknoloji, notebook ekranlarında meydana bütün arızalar için sizlere hizmet vermektedir ve laptop ekran tamiri konusunda size uzun süreli çözümler sunmaktadır. Laptoplarınızın ekranlarında meydana gelen ekran çizilmesi veya ekran kırılması en sık karşılaşılan arıza türüdür ve laptop ekran tamiri konusunda sıklıkla uzman çözüme ihtiyaç duyulur. Yeni nesil laptopların neredeyse tamamı LED ekranlıdır. LED ekranlar, LCD ekranlara göre daha hassas bir yapıya sahiptirler; bu nedenle LED ekranlı laptoplarda bu sorunların yaşanması son derece normaldir. LCD ekranlı laptoplar ise daha sağlam olsa da bu tip problemler yaşanabilmektedir ve laptop ekran tamiri gerekmektedir.

LCD ekranlı bilgisayarlarda yaşanan problemlerin neredeyse %60’ı inverter kaynaklı problemlerdir ve laptop ekran tamiri bu zamanlarda hayati önem arz eder. İnverter, bilgisayarın güç girişinden ekranın görüntü almasını sağlayan parçadır. Bu parçada meydana gelen arıza sonucunda ekrandaki görüntü belirsizleşmeye başlar. İnverterden yeterli güç alınamayınca, laptop içerisindeki florasan da güç alamaz. Laptop ekran tamiri bu zamanlarda kaçınılmaz hale gelir. LED ekranlı laptoplarda, LCD ekranlı laptopların aksine inverter ve florasan bulunmaz. LED ekranlı laptoplar bu nedenle daha az güç tüketirler fakat LCD ekranlarda yaşanan görüntü silikleşmesi probleminin tamiri, inverter ve florasan olmaması nedeniyle daha fazla özen ister. LCD laptop ekran tamiri uzman kişilerce yapılırsa bilgisayarınızın ekranı ilk aldığınız günden daha sağlam olur.

LCD ekranlı laptoplarda sıklıkla yaşanan problemlerden bir diğeri ise ölü piksel hatalarıdır. Ölü piksel hataları bilgisayarın satın alındığı ilk gün yaşanabileceği gibi üzerinden uzun zaman geçtikten sonra da meydana gelebilir. Ölü piksel hatası, bilgisayarınızın ekranında duran ve kaybolmayan siyah veya beyaz noktalara denir. Ölü piksel hataları, diğer ekran arızalarına göre daha az probleme neden olsa da bilgisayar kullanıcısını son derece rahatsız eder. 3 piksele kadar olan ölü piksel hataları garanti kapsamına dahildir. 3 piksel boyutundan fazla olan hasarlarda, laptop ekran tamiri konusunda uzmanlar tarafından tamirat gereklidir. CSB Teknoloji; ölü piksel hatalarının tamirinde tutun da kırık laptop ekranı tamiri süreçlerinin tamamında size kaliteli hizmet sunar.

Laptop Ekran Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Laptop ekran tamiri fiyatları bilgisayarınızın ekranında meydana gelen hasara göre farklılık gösterir. Örneğin laptop kırık ekran tamiri fiyatı ile ölü piksel hatası tamir fiyatı birbirinden farklıdır. Bir diğer yandan sahip olduğunuz bilgisayarın markası da laptop ekran tamiri fiyatlarını etkileyen bir diğer unsurdur. Sahibi olduğunuz laptop bilgisayarın piyasada yedek parçasının kolaylıkla bulunup bulunmaması laptop ekran tamiri sürecinde son derece önemlidir. Laptop bilgisayarınızın LED veya LCD ekranlı olması da laptop ekran tamiri fiyatının farklılaşmasına neden olur. LED ekranlı laptoplarda meydana gelen hasarların maliyeti, LCD ekranlı laptoplarda yaşanan arızalara nazaran daha pahalı olabilmektedir. Laptop ekran tamiri konusunda uygun fiyatlı bir çözüme ulaşmak için sayfamızda bulunan formu doldurarak; CSB Teknoloji ailesi uzmanlarının size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilir ve laptop ekran tamiri konusunda kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com