Laptop Kasa ve Menteşe Tamiri

Laptop Kasa Tamiri Nasıl Yapılır?

Hayatımızı kolaylaştıran ve gittikçe hayatımızın merkezine yerleşen laptoplarda arızalanmalar sıklıkla yaşanmaktadır. Laptop kasaları da diğer laptop unsurları gibi zaman ve kullanıma bağlı olarak arızalanmaktadır. Laptop kasa tamiri, alanında uzman kişiler tarafından yürütülmesi gereken bir süreçtir. Hassas bir süreç olan laptop kasa tamiri sürecinde ilk olarak hasarın nerede olduğu tespit edilir. Alt veya üst kasanın neden hasarlandığının tespiti, laptop kasa tamiri sürecinin yol haritasını çıkarır. Alt veya üst kasanın hasar boyutuna göre laptop kasa tamiri mi yapılacağı yoksa değişim mi yapılması gerekiyor kararına varılır.

Laptop kırık kasa tamiri yetkili servislere en sık başvuru yapılan konudur. Çarpma veya düşme sonucunda laptop kasalarında hasarlar meydana gelir. LCD ekranlı laptop kasa tamiri işlemini yapmak; LED ekranlı laptopların, laptop kasa tamiri ve laptop menteşe tamiri işlemlerini yapmaya kıyasla daha kolaydır. LCD ekranlı kasaların tamirinde parça değişimi yeterli olurken LED ekranlı laptop kasa tamiri sürecinde çoğunlukla kasa değişimi gerekmektedir. Kırık kasa tamiri yapılırken bazı unsurlara özellikle dikkat edilmesi gerekir.

  • Laptop bilgisayarınızın markası
  • Bilgisayarınızın modeli
  • Hasarın boyutu
  • Piyasada yedek parça bulunma durumu
  • Bilgisayar ekranınızın LED veya LCD olması
  • Kırık kasanın, bilgisayar içerisindeki parçalara zarar verip vermediği

Laptop kasa tamiri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bilgisayarınızın durumuna bağlı olarak, laptop kasa tamiri için en uygun yol CSB Teknoloji teknik uzmanları tarafından saptanır. Saptanan soruna göre sizin için en doğru laptop kasa tamiri ve laptop menteşe tamiri süreçleri bütçenize uygun bir biçimde tamamlanır.

Laptop Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptop menteşeleri, hasar aldığında veya kullanım süresine bağlı olarak bozulur. Laptop üreticisi olan markalar her ne kadar menteşelerini sağlam üretse de laptopların sık sık açılıp kapanması sonucunda hasarlanmalar yaşanabilir ve laptop menteşe tamiri gerekebilir.

Laptop menteşe tamiri süreci, laptop menteşesinin neden hasarlandığına bağlı olarak değişir. Kırık menteşeleri tamir ederken son derece dikkatli olmak gerekir. Hassas bir süreç olan laptop menteşe tamiri sürecinde uzmanlarla çalışmak bilgisayarınızı daha uzun süre kullanabilmenize olanak sağlar. Laptop menteşe tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabı görünürde kolay olsa da laptop menteşe tamiri hassasiyet gerektiren bir süreçtir. Laptop menteşe tamiri sürecinin doğru bir şekilde ilerlememesi laptop kasa tamiri sürecinin başlamasına neden olabilir.

Laptop menteşe tamiri sürecinde ilk olarak tüm laptop parçaları özenle sökülüp temizlenir. Ardından kırık veya hasarlı olan menteşenin tüm hatları, ince detaylara dikkat edilerek zımparalanır. Zımpara işlemi tamamlandıktan sonra kırık veya hasarlı olan menteşenin çıkarıldığı kısma plastik solüsyon ile kaynak yapılır. Yapılan kaynak soğuduktan sonra kasa yüzeyindeki pütür ve pürüzler son kez zımparalanarak temizleme işlemi tamamlanır. Temizleme işlemi tamamlanan menteşe orjinaline en yakın renge boyanır. Menteşenin içerisinde bulunduğu kasanın içerisindeki vida yuvaları ve yüzükleri eğer hasar görmüş durumda ise sadece iç düzeyde işlem yapılır. Bu durumda laptop kasa tamiri ile ek bir masraf yaratılmamaya önem gösterilir.

Laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri süreçlerinde yapılan bütün işlemler ince işçilik gerektirir. Dikkatli bir biçimde tamamlanmayan laptop menteşe tamiri süreci, laptoplarınıza daha fazla zarar verir. Laptoplarınızı daha uzun süre kullanabilmek için laptop menteşe tamiri ve laptop tamiri süreçlerinin uzman kişiler tarafından yürütülmesi gereklidir. Laptoplarınızın eskisinden de uzun süreli kullanım ömrüne sahip olması için laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri konusunda CSB Teknoloji teknik uzmanları ile görüşmeniz yeterlidir.

En Çok Karşılaşılan Laptop Menteşe Sorunları Nelerdir?

Menteşe, laptop ekranlarının arkasında bulunan ve bilgisayar ekranlarının açılıp kapanmasını sağlayan parçalardır. Bu parçalarda en sık karşılaşılan sorun zamanla yıpranmalarıdır. Zamanla sertleşen notebook menteşeleri sürekli açılıp kapanmaya bağlı olarak kırılabilmektedir. Bu problemin yaşanmaması için laptoplar açılıp kapatılırken her iki uca da eşit derecede baskı uygulanması gerekir. Eşit baskı uygulanmadığında menteşeler zamanla kırılır ve kasanın bağlı olduğu mekanizmayı çatlatıp bozar. Bu durumda laptop kasa tamiri ve laptop menteşe tamiri ihtiyacı doğar. Laptop kırık menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri teknik servislere en çok başvuru yapılan konulardan biridir.

Laptop menteşeleri zamanla hasar gören bir yapıda olsalar da bilgisayarlar, fiziksel bir zarar aldığında da bozulabilirler ve laptop menteşe tamiri ihtiyacı doğar. Laptoplarınızın bir yere çarpması veya düşmesi durumunda ilk hasar alan kısımları menteşeleri olmaktadır. Fiziksel zarar alan laptop menteşelerinin, tamamı hasar almış olabileceği gibi parçalarında da hasar meydana gelmiş olabilir. Parçaların bir veya birkaçı hasar aldığında, laptop menteşe tamiri için parça değişimi ile kolayca çözüm yolu bulunabilir. Eğer hasar yüksek bir boyutta ise menteşenin tamamının değişmesi gerekebilir veya laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri süreçlerinin aynı anda yürütülmesi gerekir.

Laptop menteşe tamiri sürecinde dikkatli bir yolun izlenmesi, bilgisayarlarınızın sağlıklı kullanımı için son derece önemlidir. Kırık veya düzgün tamir edilmeyen menteşeler, bilgisayarlara geri dönüşü olmayan hasarlar verebilir ve laptop kasa tamiri gerekli olabilir. Özellikle anakarta görüntü ileten data kabloları ve fleksler menteşeye yakın bir konumda bulunurlar. Menteşelerin tamiri hassas bir biçimde tamamlanmazsa bilgisayarınız kısa devre yapabilir ve ekran kartı yanabilir. Bu durum yaşandığında laptop sahipleri daha büyük bir maddi sorumluluğun altına girerler. Laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri süreçlerinin özenle yürütülmesi gerekir. Laptop menteşe ve kasa tamirinde uzmanlığa sahip olan CSB Teknoloji, bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Laptop menteşe tamiri sürecinde maddi ve manevi açılardan zarar görmemek için CSB Teknoloji’ye ulaşmanız yeterlidir.

Laptop Menteşe Tamir Ücreti Ne Kadar?

Laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri hassasiyet gerektiren süreçlerdir. Menteşenin neden hasar aldığı ve bilgisayarınızın teknik yapısı tamirat masraflarında değişikliğe neden olur. Laptop menteşe tamiri ücreti birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Piyasada olan laptoplar 13, 14 ve 15 INC olarak farklı boyutlardadır. Ekran boyutları farklı olduğu için tamir için gereken menteşe boyutu da farklı olacaktır. Bu farklılık, laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri fiyatlarına da doğrudan etki eder. Bilgisayarınızın LCD veya LED ekranlı olması tamir ücretini etkileyen bir diğer unsur olarak öne çıkar. Laptop menteşe tamiri ve laptop kasa tamiri için ödemeniz gereken en uygun fiyatı sayfamızda bulunan formu doldurduktan sonra kolayca öğrenebilirsiniz.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com