Laptop Harddisk Tamiri

En Sık Karşılaşılan Laptop Harddisk Arızaları Nelerdir?

Harddisk bilgisayarınızdaki verilerin kalıcı olarak depolandığı bölümdür. Harddisk, laptoplarınızdaki hayatı öneme sahip unsurlardır. Laptoplar tüm çalışma sistemini harddisklere borçludur. Laptop harddisk tamiri bu nedenle hayati bir öneme sahiptir. Verilerinizin kalıcı olarak depolandığı harddiskler piyasada iki türde bulunmaktır. HDD ve SSD harddisk türleridir. HDD harddisk uzun yıllardır bilgisayarlarda kullanılmaktadır. SSD harddiskler ise yeni teknolojinin bize sunduğu ürünlerdir. Her iki harddisk türü de zaman içerisinde arızalanır. Harddisk arızalanmaya başladığında laptoplarınız yavaşlar, ekran donar ve en basit komutlar dahi bilgisayarınız tarafından yerine getirilemez. Harddisk arızalanmaya başladığında laptoplarınızı kullanmayı anında bırakmalı ve laptop harddisk tamiri konusunda bir uzmandan yardım almalısınız. Bilgisayarınızın ana işlem merkezi olan harddiskler birçok nedenden dolayı arızalanabilir.

Mantıksal Arızalar

Bu arıza ile karşılaşma olasılığınız çok yüksek değildir. Harddisk arızaları arasında mantıksal arızalar en az rastlanan türdür. Bu arıza, sabit disk sürücüsünün dosya sisteminde bir sorun olduğu zamanlarda meydana gelir. Bu problem yaşandığı zaman bilgisayarınız ‘Harddisk PC’de görünmüyor’ uyarısı verir.

Medya Arızaları

Medya arızaları genelde dış etken kaynaklıdır. Laptoplarınızın sabit diski eğer fazla sarsıntıya maruz kaldıysa ya da sabit diskinizde bulunan manyetik plakalar çizildiyse bu sorunla karşı karşıya kalırsınız. Medya arızaları tamiri en zor gerçekleşen hasar türüdür.

Kafa Arızası

Kafa arızası en sık karşılaşılan problemdir. Bu arıza yaşandığı andan itibaren bilgisayarınızda anormal bir yavaşlama fark edersiniz. Harddiske veri yazılması veya okunması sağlayan kısma ‘kafa’ denir; bu kısımda yaşanan arızaya bu nedenle kafa arızası ismi verilmiştir. Kafa arızası her iki hardisk türünde de görülebiliyor olsa da HDD harddisklerde bu sorunla daha fazla karşılaşılır. Kafa arızası, laptop harddisk tamiri konusunda en sık başvuru yapılan konulardan biridir.

Mekanik Arızalar

Mekanik arızalar, harddisk hasarlarının neredeyse %80’ini oluşturmaktadır. Mekanik arızalar birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Bu arızaların çözümü uzmanlık gerektirir. Uzmanlar tarafından tamiri yapılmayan mekanik arızalar bilgisayarınızın ömrünün kısalmasına neden olur. Mekanik arıza yaşandığı zaman tüm harddisk sistemi bu arızadan etkilenir. Harddisk üzerinde bulunan manyetik plakaların hasar görüp görmemesine bağlı olarak tamir işlemi yapılabilir veya harddiskteki veriler kurtarılabilir.

Laptop Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptop harddisk hasarları çok çeşitli olduğu gibi; laptop harddisk tamiri sürecini de etkileyen birçok unsur bulunur.

  • Bilgisayarınızı kaç senedir kullanıyor olduğunuz
  • Bilgisayarınızın markası
  • Bilgisayarınızın modeli
  • Bilgisayarın daha önce tamir işlemi görüp görmediği
  • Bilgisayarı kullanış amacınız
  • Hangi harddisk türünü kullanıyor olduğunuz
  • Bilgisayarınızın işletim sistemi

Ve daha birçok unsur harddisk tamiri sürecinin haritasının çıkarılmasına yardımcı olur. Laptoplarınızda yaşadığınız harddisk arızalarının çözümü için uzman kişilerle çalışmanız şarttır. CSB Teknoloji teknik uzmanları, bilgisayarınızın harddiskinde bulunan problemi saptadıktan sonra sizin için en uygun laptop harddisk tamiri seçeneklerini size sunar. Laptop harddisk tamiri için tek bir reçete uygulanması imkansızdır. Doğru bir biçimde uzmanlar tarafından tamir edilmeyen harddisklerin kullanım ömrü kısalır. Laptop harddiskleri bütün bilgilerinizin depolandığı alandır ve bu neden laptop harddisk tamiri hayati bir öneme sahiptir. Harddisklerde yaşanan arızalar işlerinizin aksamasına neden olur. Laptop harddisk tamiri için en doğru çözüme ancak CSB Teknoloji sayesinde ulaşabilirsiniz.

Laptop Harddisk Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Harddiskler, 250 GB’tan başlayıp 6 TB’a kadar giden geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. HDD ve SSD harddisklerin depolama kapasiteleri birbirinden farklıdır. Laptop harddisk tamiri sürecinde sahip olduğunuz harddisk ve onun depolama kapasitesi de önem arz eder; çünkü ürünlerin tamir işlemleri ve tamir sürecinde izlenmesi gereken yol birbirinden farklıdır. Laptop harddisk tamiri fiyatları, izlenecek olan bu yola göre farklılık gösterir. Bir diğer yandan harddiskte nasıl bir hasar olduğu da tamir fiyatını etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Laptop harddisk tamiri konusunda, alanında uzman teknik elemanlarla çalışıp uzun süreli çözümler elde etmeyi istiyorsanız; sayfamızda bulunan formu doldurarak hem daha detaylı bilgiye hem de sizin için en uygun fiyatlara CSB Teknoloji ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com