Laptop Pil (Batarya) Tamiri

En Sık Karşılaşılan Laptop Pil ve Batarya Sorunları Nelerdir?

Laptop pil ve batarya sorunları kullanıma bağlı olarak değişir. Yüklediğiniz program ve uygulamalar ile bilgisayarınızın ömrü kısalır. Ayrıca, bu durum zaman içinde pil ve batarya sorunlarını da beraberinde getirir. Batarya, bilgisayarın elektrik kablosuna bağlanmasına gerek kalmadan çalışmasını sağlar. CSB Teknoloji “Bozulan laptop bataryaları tamir edilir mi?” sorusunu, sunduğu kusursuz deneyim ile yanıtlar.

Laptop bilgisayarların pil ve bataryaları lityum iyonlardan üretilir. Kimyasal özellikleri nedeni ile pillerin kapasitesi zaman içinde azalır. Pil ömrünün kapasitesi; sistem tasarımına, cihazın modeline ve güç tüketimine göre farklılık gösterir. Bataryaların ömrü genellikle ortalama 300 ile 500 şarj döngüsünden ibarettir. Yaklaşık 1 yıl boyunca pil tam kapasitede şarj harcar ve depolar. Pilin şarj olmaması, bilgisayarın cihazı tanımaması ve şarjın belirli bir düzeyde takılması sıkça karşılaşılan sorunların başında gelir. Bu gibi durumlar da laptop pil tamiri işlemlerini gerektirir. Bilgisayarınızın şarj olmasını sağlayan AC adaptör sorunları içerisinde; bilgisayarın açılmasına izin vermemesi, pili şarj etmemesi ve sistem performansını engelleyen bir hata mesajı vermesi yer alır.

Laptop Pil ve Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptop tamirinde sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri pil ve batarya ile ilgilidir. Taşınabilir olan dizüstü bilgisayarlar hayatınıza büyük bir konfor sunar. Dizüstü bilgisayarların avantajı, depoladıkları enerji ile çalışmalarıdır. Zamanla aşınarak performansı düşen pil ve bataryaların özellik ve kullanım şekline göre değişen çeşitli hasar tespiti seçenekleri ya da laptop pil tamiri hizmetleri, CSB Teknoloji tarafından sunulur.

Cihazda oluşan soruna göre “Laptop batarya tamiri nasıl yapılır?” sorusuna verilen yanıt da değişiklik gösterir. Laptop batarya tamiri gerçekleştikten sonra cihazınızın performansı yükselir. “Laptop pil tamiri nasıl yapılır?” sorusunun cevabı da pil hücresinin değişimi, elektronik kontrol ünitesinin onarımı ile kalibrasyon ve balans ayarı gibi çözümler olur.

Şarj tutmayan laptop batarya tamiri yapılmadan önce, sorunun kaynağının anlaşılması için cihaz belirli testlerden geçer. Adaptör, kablo ya da şarj soketi değişimi başlıca çözüm yöntemleri arasında yer alır. Laptop pil ve batarya sorununuz çözülene kadar bilgisayarınızı prize takılı kullanmanız gerekir.

Hangi Marka Laptopların Pil ve Batarya Tamirini Yapıyoruz?

Masaüstü ya da laptop fark etmeksizin her bilgisayar ile profesyonel olarak ilgilenen CSB Teknoloji, birbirinden farklı teknik soruna çözüm getirir. Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan ve müşterilerine hizmet sağlayan firma, bilgisayarlarınızı hayata döndürür. En iyi stratejiyi belirleyerek laptop batarya tamiri hizmetlerini gerçekleştirir.

CSB Teknoloji, marka ayırt etmeksizin laptop pil ve batarya tamirini yaparak size cihazlarınızı sağlam bir şekilde ulaştırır. Değerlendirme hizmeti, garantili onarım ile temizlik ve bakım aşamalarından geçen cihazlar; sorunsuz bir şekilde sahiplerine teslim edilir. CSB Teknoloji tarafından pil ve batarya tamiri yapılan markalar arasında;

 • Packard Bell
 • MacBook
 • İMac
 • Mac Mini
 • Toshiba
 • Sony
 • Microsoft
 • MSI
 • Samsung
 • HP
 • Monster
 • Casper
 • Lenovo
 • Asus
 • Acer
 • Razer
 • Dell
 • Apple

birbirinden farklı özellikler ile donatılan masaüstü, dizüstü, All In One ve oyun bilgisayarları yer alır.

Laptop Pil Tamiri ve Laptop Batarya Tamiri Ücretleri Ne Kadar?

Müşteri memnuniyetini önemseyerek çalışan CSB Teknoloji, sonuç odaklı bir firma olduğu için cihazlarınızın sorunlarına hızlı ve garantili çözümler getirir. Ücretler, bilgisayarınızda yer alan soruna göre farklılık gösterir. Ücretsiz arıza tespiti yaptıktan sonra değerlendirilen bilgisayarlara 3 aylık servis garantisi verilir. Sonrasında ise ücretsiz bakım ve temizlik hizmetine tabi tutularak size teslim edilir.

Laptop batarya tamiri hizmeti için sorun belirlendikten sonra ücret çıkarılır ve size bilgi verilir. Kabul ettiğiniz taktirde, arıza kısa sürede çözüm kavuşturulur. Hassas bir yapıya sahip olan pil, batarya ve kablolar kullanıma bağlı olarak; yanar, kırılır ya da kopabilir. Orijinal parçaları yüksek fiyatlara satın almak yerine, mevcut cihazınızı tamir ettirmek ödemeniz gereken maliyeti düşürür. Laptop batarya tamiri fiyatları; arızaya, değişen ya da onarılan parçaya göre farklılık gösterir.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com