Oyun Bilgisayarı Tamiri

Hangi Oyun Bilgisayarı Tamiri Hizmetlerini ve Güvenceleri Sunuyoruz?

Bilgisayar mühendislerinden oluşan profesyonel kadro ile 2007 yılından beri hizmet veren CSB Teknoloji, bilgisayar ve web teknolojileri alanlarında hizmet vermektedir. Oldukça geniş hizmet yelpazesine sahip CSB Teknoloji oyun bilgisayarı tamiri hizmeti de vermektedir. CSB Teknoloji hangi oyun bilgisayarı tamiri hizmetlerini ve güvencelerini sunuyor?

Oyun Bilgisayarı Tamiri

Bilgisayar gibi günlük yaşantımızın içinde sıklıkla bulunan teknolojik aletler zamanla birtakım arızalar gösterebilir. Oyun bilgisayarlarında da kullanıcı hatalarından oluşan ya da üreticiden kaynaklı arızalar olabilir. Hem donanımsal hem de yazılımsal olabilen bu arızaları gidermek için CSB Teknoloji, müşterilerine oyun bilgisayarı tamiri hizmeti sunmaktadır. Kişisel ya da ofis bilgisayarlarından farklı olan oyun bilgisayarlarının oldukça titiz şekilde tamir görmesi gerekmektedir. CSB Teknoloji, profesyonel kadrosunun desteği ile oyun bilgisayarı tamiri konusunda oldukça güvenilir bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Anakart Tamiri

Anakart, bir bilgisayar kasasındaki en büyük karttır. Bir bilgisayarın temelini oluşturan baskılı devre kartıdır. CPU, RAM ve diğer tüm bilgisayar donanımı bileşenleri arasındaki iletişime izin verir. Anakart bilgisayarın hem beyni hem de kalbidir. Bir anakartın en önemli özelliği; işlemci (CPU), bellek (RAM), sabit sürücü ve video kartı gibi bir bilgisayarının en önemli donanım bileşenleri arasında bağlantı sağlamasıdır.

Anakartlar belirli işlemci ve bellek türleriyle birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır ve her işlemci ve bellek türüyle çalışmazlar. Oyun bilgisayarlarında da bu uyum çok önemlidir. Özellikle masaüstü olan ve bileşenleri kullanıcı tarafından toplanan oyun bilgisayarlarında CPU ve RAM uyumu önemlidir. Birçok farklı nedenden dolayı arızalanan bu parçanın tamir edilmesi oyun bilgisayarı tamiri kapsamında CSB Teknoloji’in sağladığı hizmetlerden birisidir.

Anakart üzerinde bulunan RAM, ekran kartı, ses kartı gibi parçalarda da arıza meydana gelebilir. Anakartta meydana gelen arızaların farklı sebepleri olabilir. Düşme ve darbelerden etkilenebileceği gibi sıvı teması da arıza meydana getirmesine sebep olabilir. Oyun dizüstü bilgisayarlarında diğer dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi en sık karşılaşan arıza anakart sebebi de sıvı temasıdır. Yaşanan anakart arızaları sonucunda sahip olduğunuz oyun bilgisayarı tamiri için uzman bir kişiden yardım almak gerekir.

Yeni Bilgisayar Kurulumu

Yeni bilgisayar kurulumu kullanıcının istekleri göz önünde bulundurularak ve performansı etkileyen hatalar yapılmadan yapılmalıdır. Anti-virüs programları, ofis programları ve diğer programlar yeni bilgisayarlara kurulurken dikkat edilmesi gerekir. Bilgisayarın yazılımsal açıdan hiçbir sıkıntı yaşamaması için bu iş, işi bilen profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Oyun bilgisayarlarında da uygulamalar kurulurken uzun vadede ve kısa vadede çeşitli sıkıntılar çıkabilir.

Bir yazılımın yanlış veya eksik kurulması oldukça büyük performans kayıpları yaşatabilir. Oyun bilgisayarında rahatlıkla çalıştırılabilen oyunların çalışmamasına ya da düşük kare hızlarında oyun oynanmasına sebep olabilir. Sadece uygulamanın eksik ya da yanlış yüklenmesi değil, uygulamanın eski sürümünün yüklenmesi de bu performans kayıplarına sebep olabilir. Ayrıca bazı programların birbirini engellemesi ya da virüs olarak algılaması da bu sıkıntılar dahilindedir.

Performansın ön planda olduğu oyun bilgisayarları bu alanda minimum bilgiye sahip insanlara teslim edilmemelidir. Bu şekilde yapılan amatör çalışmaların uzun vadede bilgisayarın zarar görmesine sebep olabilir.

CSB Teknoloji, uzman kadrosuyla müşterilerine oyun bilgisayarı tamiri hizmetleri kapsamında yeni bilgisayar kurulum hizmeti de vermektedir. Profesyonel hizmetleri sayesinde oyun bilgisayarlarında bilgisayar kurulumundan çıkacak arızaları engelleyerek kullanıcıların maksimum memnuniyet almasını amaçlamaktadır.

İşletim Sistemi Kurulumu

İşletim sistemi olmayan bir bilgisayar gerekli işlemleri yapamaz. Günümüzde birçok oyun bilgisayarının FreeDos şekilde, yani işletim sistemi olmadan, satışı yapılmakta. Oyun bilgisayarlarında oldukça karşılaşan bu durum, amatör ellere teslim edilmemelidir. İşletim sisteminin yanlış yüklenmesi ya da korsan şekilde kullanılması bilgisayarın performansını oldukça etkilemektedir. CSB Teknoloji, uzman çalışanları ile oyun bilgisayarlarında oluşan işletim sisteminden kaynaklı sıkıntıları çözmeyi amaçlar. Oyun bilgisayarı tamiri hizmetleri arasında bulunan işletim sistemi kurulumu ile bilgisayarınıza güvenilir bir işletim sistemi kurdurabilir ya da mevcut işletim sistemi problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bilgisayar Servisi

Bulunduğum konumda oyun bilgisayarı tamiri yaptırabilir miyim? Oyun bilgisayarı tamiri, bakımı ve onarımının diğer bilgisayarlara göre daha titiz şekilde yapılması gerekmektedir. Bir ofis bilgisayarına ömrü boyunca hiç bakım yapılmayabilir fakat oyun bilgisayarlarında durum böyle değildir. Yüksek performansı amaçlayan oyun bilgisayarları birçok konuda performans düşüşü yaşayabilir. Bunlar yazılımsal ya da donanımsal arızalardan kaynaklanabilir.

Bu gibi durumlarda bilgisayar servisi ekiplerine ihtiyaç duyulmaktadır. Masaüstü bilgisayarların taşınması zordur. Oyun bilgisayarı tamiri esnasında da bu bilgisayarların taşınmasına oldukça dikkat edilmelidir.

Bu konuya çok önem veren CSB Teknoloji, uzman kadrosuyla değerli müşterilerine büyük bir hizmet sunmakta. Bazı arızalara anında müdahale etmek için geniş servis hizmeti sayesinde yerinde oyun bilgisayarı tamiri hizmeti sunmaktadır. Arıza yaşandığı zaman onarım ekibi bilgisayarın olduğu konuma gelerek onarım yapmayı amaçlamaktadır.

Oyun Bilgisayarların En Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Oldukça performansa dayalı geliştirilen oyun bilgisayarları; çevresel, yazılımsal ve donanımsal birçok sorunla karşılaşmakta. Üretici kaynaklı sıkıntılar da çoğunlukla mevcuttur. Oyun bilgisayarı tamiri yapılırken ya da bakımları esnasında dikkatli davranılması gerekir. Isınma problemleri olabilen oyun bilgisayarlarının kasaları tozlanmış olabilir, en çok yaşanan durum da budur.

Bakım yapılırken kasanın temizlenmesi gerekir. Ayrıca termal macunların da değiştirilmesi gerekebilir. Bilgisayar kurulurken işletim sisteminin ya da diğer yazılımların yanlış, eksik ya da eski sürümünün kurulması da oyun bilgisayarlarında karşılaşan sorunlardandır.

Bu sorunların çözümü için uzman kişilerce oyun bilgisayarı kurulumu ve oyun bilgisayarı tamiri yapılması gerekir.

Anakarttaki arızalar da oyun bilgisayarlarının performansını ya da bazı özelliklerini kısıtlamaktadır. Örneğin yüksek bir performans alırken ses kartındaki sıkıntılar yüzünden ses bozuk olabilir ya da hiç verilmeyebilir. Anakarttaki bazı sıkıntılar bilgisayarın performansını etkilerken bazıları ise bilgisayarı hiç açmayabilir.

Oyun Bilgisayarı Tamiri Ne Kadar?

Oyun bilgisayarları diğer bilgisayarlara göre fiyatları yüksek olduğu için işinde uzman olanlara emanet edilmelidir. Oyun bilgisayarlarındaki arızalar için CSB Teknoloji’ nin geniş hizmet yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Oyun bilgisayarı tamiri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat öğrenmek için sayfadaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com