Laptop Ram Problemleri

En Sık Karşılaşılan Laptop RAM Problemleri Nelerdir?

Ram, bilgisayarınızın geçici depolama birimidir. Bilgisayarınız, ihtiyaç duyabileceği bilgileri hızlı bir biçimde bu geçici bellekte depolar ve gerektiğinde okur. Laptop bilgisayarınızda yaşayacağınız RAM problemleri, bu özelliğin devre dışı kalmasına sebep olacağı için birtakım arızalar ortaya çıkar.

En sık karşılaşılan Laptop RAM problemleri şöyle sıralanabilir:

 • Dosya kopyalama hatası
 • İşletim sistemi hataları
 • Mavi ekran uyarısı
 • Ekrana görüntü gelmemesi
 • Bilgisayarın kilitlenmesi ya da yavaşlaması
 • Sistem açılış hatası
 • Bozuk veri dosyaları
 • RAM miktarının hatalı gözükmesi

RAM problemleri çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilmektedir:

 • Ani elektrik kesintileri
 • Voltaj değişiklikleri
 • Statik elektrik
 • Kalitesiz güç kaynağı
 • Bilgisayarın başlat menüsü üzerinden kapatılmaması
 • Kısa devre yaşanması

RAM arızalarının giderilmemesi ilerleyen süreçte daha büyük problemlere yol açabilmektedir. CSB Teknoloji, Laptop RAM tamiri hizmeti ile hızlı, güvenli ve garantili teknik servis desteği sağlamaktadır.

Laptop RAM Slotu Arızası Nedir?

Laptop RAM Slotu, bilgisayarların anakartında bulunan yuvalardır. RAM slotu, anakart üzerinde ekleme ve çıkartma yapma olanağı sağlamaktadır. Slotlara eklenen RAM bellekler ile bilgisayarın RAM kapasitesi yükseltilebilmektedir.

Bilgisayarınızda yaşadığınız RAM kaynaklı gözüken problemler RAM slotu arızalarından da kaynaklanabilmektedir. Bu sebeple Laptop RAM tamiri ihtiyaçlarında slot arızası ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Laptop RAM Tamiri Nasıl Yapılır?

RAM, satın alırken ve yerleştirirken özel dikkat isteyen hassas bir donanımdır. Çeşitli sebeplerle tamir gerektiren bir durum yaşandığında, sorunun tespiti doğru yapılmalı ve kalıcı bir çözüm yolu izlenmelidir.

Laptop RAM tamiri için, endüstriyel makineler yardımıyla RAM testi yapılır. Uzman servis yetkilileri ve donanımlı ekipmanlarla gerçekleştirilen arıza tespitine göre onarım veya değişim işlemi tamamlanır.

RAM Yükseltme Nedir?

Kullanıcı, bilgisayarı kullanma amacı doğrultusunda ihtiyacı olan RAM miktarına karar verebilir. Bir oyun veya render bilgisayarı ile gündelik işler için kullanılan bilgisayarın ihtiyaç duyacağı RAM kapasitesi aynı değildir.

RAM yükseltme işlemi ile sıralanan faydaları kazanırsınız:

 • Bilgisayarınız hızlanır
 • Oyun uygulamaları daha kaliteli görüntü sağlar
 • 2 boyutlu ve 3 boyutlu bilgisayar programları daha rahat kullanılır

RAM yükseltme, RAM anakartı üzerindeki slotlar sayesinde uygulanmaktadır. Bu slotlara eklenen RAM bellekler, bilgisayarın RAM kapasitesini arttıracaktır. RAM bellek ile anakartın uyumlu olması gerekmektedir.

Laptop Sıvı Teması Tamiri

Laptop tamiri ve/veya notebook tamiri için gelen müşterilerde karşılaşılan en sık karşılaşılan durum cihazların sıvı ile temas etmesi durumlarıdır. Cihazın oksitlenmesi; cihaz içindeki akımın kontrolü sağlanamadığı için akımı serbest bırakma riski görülmesine sebebiyet verir. Bu durum cihaz içindeki çoğu parçayı etkileyebileceğinden dolayı cihazınızda uzun süreli gözle görülür bir arızaya sebep olur.

Cihazın sıvı ile teması yalnızca üzerine dökülmesiyle değil, cihaza takılan her türlü nemli ya da ıslak olan bağlantı kablosu ile de olabilir. Bu küçük gibi görünen olay aslında laptop tamiri ve notebook tamiri gerektiren en yaygın arıza çeşitlerinden biri olduğu gibi bilgisayarlarınızda oldukça büyük hasarlara sebep olabilir.

Bilgisayarınıza herhangi bir sıvı temasında, bilgisayarınızı fişten çıkardıktan sonra bataryası da çıkartılmalıdır. Daha sonrasında, laptopunuzu ters çevirerek beklemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında bilgisayarlarınızda oksitlenme olmaması adına bilgisayarınızı çalıştırmamanız gerekmektedir. Bilgisayarlarınızda kalıcı bir hasar olmaması adına acilen teknik servise getirmeniz gerekmektedir.

Laptopunuzda yalnızca klavyede bir arıza varsa bu iyiye işarettir çünkü sıvı yalnızca klavyenize ulaşmış demektir. Bu da yalnızca klavyenizin değişmesiyle halledilebilecek bir problemdir. Ancak, olası bir bekletme sonucunda sıvı klavyenizden diğer parçalara ulaşarak diğer bilgisayarlarınızda hem kalıcı hasarlara sebep olabilir hem de tamir masrafınızı arttırabilir.

Laptop RAM Slotu Tamiri ve Laptop RAM Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Laptop RAM tamiri ve laptop ram slotu tamiri fiyatları arıza kaynağına ve çözüm yöntemine bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyat öğrenmek için sayfada bulunan formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Güvenceleri Sunuyoruz?

Laptop RAM tamiri servisi, CSB Teknoloji’nin müşteri için en iyisini hedefleyen şeffaf hizmet anlayışı ile sunulmaktadır. Uzman kadrosu ve donanımlı ekipmanlarıyla CSB Teknoloji, uzun vadeli ve etkili çözümler yaratma gayesindedir.

CSB Teknoloji teknik servis hizmetleri, arıza tespitinden sonra fiyat teklifi hazırlayarak müşteriye sunar. Tamir, müşteri onayından sonra, 24-48 saat arasında gerçekleşir. Böylelikle memnuniyet odaklı şeffaf hizmet anlayışımız; bütçenize uygun, optimum fiyatla sunulur. Müşteri, tamiri gerçekleştirilemeyen cihaz için hiçbir ücret ödemez.

Ayrıca, CSB Teknoloji’nin garanti kapsamında:

 • Tüm teknik servis işçiliklerinde 3 ay koşulsuz servis garantisi
 • Değişen yedek parçalarda 24 aya kadar garanti süresi
 • Cihazın 12 kademeli testi geçmesi durumunda garanti bandrolü ve garanti sertifikası

sağlanmaktadır.

Selçuk Teknoloji Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. – CSB Teknoloji

Adres : İncilipınar Mah. Ş. Mehmet Sait Elçi Sk. No : 16 / D Şehitkamil / GAZİANTEP

Telefon : 0 342 999 39 29

Gsm + Whatsapp : 0 553 967 27 77

Mail : info@csbteknoloji.com